دوربین مداربسته تحت شبکه

3257

دوربین مداربسته تحت شبکه

دوربین مداربسته تحت شبکه

دوربین مداربسته تحت شبکه : با توجه به فراگیر شدن فناوری شبکه های کامپیوتری بستری فراهم شد تا نسل جدید تجهیزات تصویر برداری بنام دوربین مداربسته تحت شبکه IP-Camera بوجود آید. دوربین مداربسته تحت شبکه بر پایه استفاده از سیستم عامل لینوکس استوار گشته و از پروتکل های اینترنت در جهت ارسال تصاویر خود در قالب داده ها بر روی بستر شبکه بهره می گیرند و در جهت مقاصد نظارتی و یا حفاظتی بکار می روند. استفاده از دوربین‌ مداربسته تحت شبکه به علت بالا رفتن قابلیت ‌های آنها نسبت به گذشته روز به روز درحال افزایش است.

ساختار
دوربین مداربسته تحت شبکه در واقع نوعی کامپیوتر کوچک نیز محسوب می شود. این دوربین ها پس از دریافت اطلاعات تصاویر از حسگر آنها را به اطلاعات دیجیتال تبدیل کرده و مطابق پروتکل های شبکه به شبکه می فرستند. وجود قسمت های تبدیل کننده در این دوربین ها باعث افزایش پیچیدگی و هزینه های انها شده است.

هر شرکت تولید کننده سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه پروتکلی مختص به خود را برای دوربین های تولید شده استفاده می کند. این کار موجب می شود شما در یک سیستم مداربسته شبکه نتوانید از چند دوربین با برند متفاوت برای یک سیستم یکپارچه استفاده کنید. تنها راه استفاده از دوربین ها به این صورت تطابق آنها با پروتکل Onvif است.

وضوح-رزولیشن تصویر در دوربین‌ های مداربسته آنالوگ با TVL مشخص میشد (تی وی لاین – تعداد خطوط افقی موجود در تصویر) در حالیکه در دوربین‌ مداربسته تحت شبکه رزولیشن بر مبنای پیکسل بیان می‌شود. استفاده از دوربین‌های ۱.۳ و ۲ و ۳ مگاپیکسلی به صورت دوربین‌های مداربسته شبکه به سرعت رایج شده و این دوربین‌ها می‌توانند تصاویری به مراتب بهتر و با جزئیات بیشتری نسبت به دوربین‌های آنالوگ ارائه دهند.

مزیت های دوربین مداربسته تحت شبکه

کیفیت تصویر
بزرگترین مزیت دوربین های شبکه محدود نبودن کیفیت تصویر آنهاست.
امکان استفاده از بزرگنمایی های دیجیتال با حداقل افت بر روی تصاویر
قابلیت تعیین رزولوشن و نرخ فریم (بر ثانیه) برای هر کانال بصورت مستقل

درحال حاضر دوربین های با کیفیت بین ۱.۳ تا ۵ مگا پیکسل به صورت گسترده مورد استفاده قرار میگیرند. کیفیت تصویر بالاتر از ۵ مگا پیکسل تنها در دوربین های تخصصی و در برندهایی خاص قابل دسترسی خواهد بود.

استفاده از روش Progressive Scanning در جهت تصویر برداری که در مقایسه با روش قدیمی Interlaced Scanning از کیفیت تصویر بالاتری برخوردار می باشد. (دوربین های آنالوگ به دلیل محدودیت استاندارد در مورد استفاده (PAL/NTSC) هر فریم تصویر را دو بار و با تأخیر زمانی اسکن میکنند که باعث افت کیفیت تصاویر متحرک میشود. در مقابل دوربین های تحت شبکه کل تصویر را در آن واحد اسکن کرده و در نهایت یک تصویر متحرک را بدون نویز و اعوجاج نشان میدهد.)

عدم نیاز سخت افزار اضافه در جهت تبدیل تصاویر از آنالوگ به دیجیتال در جهت ذخیره بر روی حافظه. در سیستم تحت شبکه تصاویر فقط یکبار دیجیتال شده و همواره دیجیتال باقی میمانند لذا کیفیت تصاویر بعد از انتقال به کیلومتر ها دورتر ثابت خواهد ماند.

تغذیه
دوربین های شبکه را میتوان از دو طریق تغذیه کرد.
تغذیه از طریق منبع تغذیه یا اداپتور
تغذیه از طریق کابل شبکه یا به صورت POE

بیشتر دوربین‌ های مداربسته تحت شبکه دارای قابلیت POE هستند. به این معنا که می توانید دوربین مداربسته تحت شبکه را با همان کابل شبکه تغذیه کنید و این نیاز به یک کابل اضافه را جهت تغذیه برق دوربین از بین می برد. در مقایسه با دوربین‌ مداربسته آنالوگ که به یک کابل جداگانه برای تغذیه نیاز دارند این قابلیت موجب صرفه جویی در زمان و هزینه کابل کشی خواهد شد البته باید توجه داشت که تمامی سوئیچ های مورد استفاده در زیر ساخت شبکه باید از نوع POE استفاده شوند که معمولا از کابل کشی پرهزینه ترند. فروش و نصب دوربین مداربسته تبریز با بهترین قیمت

نرم افزار
از دیگر قابلیت های بسیار مهم دوربین مداربسته تحت شبکه دسترسی به نرم افزارهای پیشرفته شبکه است. این نرم افزارها میتوانند قابلیت های بی شماری را برای کاربر ایجاد کنند و بسیاری از نیازهای امنیتی و نظارتی مشتریان را به صورت کامل براورده کنند.
قابلیت ارسال فرامین کنترلی دوربینهای گردان (PTZ) از طریق همان کابل شبکه

درپایان
دوربین های IP با رزولوشن بالا، کارایی و ویژه گی های فراوان، مفید بودن خود را برای استفاده کنندگان خود ثابت کرده اند. این ویژگی ها سبب شده روز به روز بر تعداد افرادی که دوربین های آنالوگ خود را به IP تغییر می دهند افزوده شود.


گروه مهندسی هگتاب در اینستاگرام

هگتاب فروش و نصب دوربین مداربسته تبریز

درب اتوماتیک تبریز,دوربین مداربسته تبریز,کرکره برقی تبریز