وضوح تصاویر دوربین مداربسته

1991

وضوح تصاویر دوربین مداربسته

 

وضوح تصاویر دوربین مداربسته (resolution)

میزان وضوح تصاویر دوربین مداربسته به معنای توانایی تجزیه وتفکیک پذیری جزئیات و مشاهده جزئیات در یک تصویر است. وضوح معمولاً توسط تعداد تی وی لاین های عمودی تعیین می شوند. وضوح کلی بر اساس تعداد پیکسل ها (عناصر تصویری) اندازه گیری می شود.

میزان وضوح تصاویر حاصل از یک دوربین مداربسته در ابعاد پیکسل افقی و عمودی سنجیده می شود. برای دوربین های سیاه و سفید وضوح نرمال بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ TVL و وضوح بالا به معنای ۵۵۰ تا ۶۰۰ TVL است در حالیکه برای دوربین های رنگی وضوح نرمال به معنای ۲۵۰ تا ۳۰۰ TVL و وضوح بالا بین ۴۵۰ تا ۴۸۰ TVL است.

بر اساس معیارهای تلویزیونی ( که دوربین های مداربسته استفاده می کنند)، بالاترین وضوحی که می تواند بدست آید و ذخیره شود ۷۰۴ × ۴۸۰ ( NTSC طبق کمیته سیستم تلویزیونی USA) و ۷۲۰× ۵۷۶ ( PAL برای اروپا) می باشد که این وضوح به عنوان وضوح D1 نامیده می شود.
وضوح دستگاه ضبط کننده

میزان وضوحی که یک دوربین یا دستگاه ضبط کننده ارائه می کند توسط تعاریفی به عنوان مثال مانند وضوح DCIF , D1 ، و یا QCIF بیان می شود.

وضوح D1 بالاترین وضوح موجود برای ضبط کردن در سیستم های دوربین های مداربسته است. وضوح D1 سیستم های CCTV همانطور که در بالا گفته شد ۷۰۴ ×۴۸۰ پیکسل است که بیشترین و بالاترین وضوح را می دهد و تنها ضبط کننده های دیجیتال دارای بالاترین کیفیت می توانند وضوح D1 در ضبط کردن ۳۰ فریم در ثانیه ارائه دهند.

وضوح CIF دوربین های مدار بسته که ۳۵۲ × ۲۴۰ پیکسل می باشند و به اندازه یک چهارم وضوح D1 است و وضوح QCIF که ۱۷۶ × ۱۲۰ پیکسل است و به اندازه یک چهارم وضوح CIF است.
وضوح دوربین

در دوربین مداربسته تصاویر به کمک یک سنسور تصویری ( همان عنصر تصویر پرداز) به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود که این سنسور می تواند یک CCD یا یک CMOS باشد. عنصر تصویر پرداز CCD دارای حساسیت بیشتری است و و ضوح بالاتری را تولید می کند. سنسور CCD دوربین (عنصر تصویر پرداز CCD) از پیکسل ها (عناصر تصویری) به عنوان پارامتر کیفیت خود استفاده می کند. وضوح متوسط دوربین سیاه و سفید در سیستم EIA (یعنی سازمان صنایع الکترونیک) شامل ۵۱۰ پیکسل افقی با ۴۹۲ پیکسل عمودی است و معادل هم ارز ۳۸۰ TVL است و وضوح بالا شامل ۷۶۸ پیکسل افقی با ۴۹۲ پیکسل عمودی است ومعادل ۵۷۰ TVL است. وضوح متوسط دوربین های رنگی به معنای ۳۳۰ TVL است و وضوح بالا برای دوربین های رنگی به بیشتر از ۴۶۰ TVL نیاز دارد.

وضوح مانیتور
مانیتورها در سیستم NTSC، ۵۲۵ خطوط اسکن کردن عمودی، صرف نظر از اندازه شان دارند. مانیتورهای سیاه و سفید که دارای ۷۰۰ TVL افقی می باشند وضوح متوسط را ارائه می کنند و بیشتر از ۹۰۰ TVL به معنای وضوح بالا در سیستم EIA می باشد. وضوح افقی مونیتورهای رنگی به اندازه ۳۰۰ TVL به معنای کیفیت متوسط و بیش از ۴۵۰ TVL به معنای کیفیت بالاست.

*برای افزایش دادن وضوح سیستم پیشنهاد می شود که مونیتوری با وضوح بهتری نسبت به دوربین انتخاب کنید. به این سبب که وضوح مونیتور نیز اهمیت دارد زیرا که در نهایت وضوح دوربین باید بر روی مونیتور تولید شود و بنابراین بی معناست که یک مونیتور با وضوح کمتری از دوربین داشته باشید.

*وضوح بالاتر به شما تصویر بهتری می دهد اما توجه داشته باشید که هرچه پیکسل های بیشتری داشته باشید، هر پیکسل نور کمتری دریافت می کند (سهم کمتری از نور موجود دارد) و در نتیجه به مقدار نور بیشتری نیاز دارید. سعی کنید از وضوح کمینه ممکن که به شما تصویر قابل قبولتان را می دهد استفاه کنید. میزان وضوح دوربین را بر مبنای آنچه که می خواهید مشاهده کنید و نیازتان انتخاب کنید زیرا در بعضی مواقع داشتن بهترین کیفیت نیاز نیست و فقط متحمل هزینه اضافی شدن است.

فروش و نصب دوربین مداربسته در تبریز

وضوح تصاویر دوربین مداربسته

درب اتوماتیک تبریز,دوربین مداربسته تبریز,کرکره برقی تبریز