دوربین مداربسته BLC

2360

دوربین مداربسته BLC

دوربین مداربسته BLC

دوربین مداربسته BLC

اختلاف سطح نور در محیطهای مختلف یکی از مشکلات اصلی دوربین ها است. این مشکل زمانی ایجاد می شود که یک منبع نور قوی (مانند نور خورشید) در یک محیط نسبتا تاریک وجود دارد. وجود منبع نور باعث خواهد شد دیافراگم دوربین بسته شود و قسمت های کم نور تر به صورت کاملا تاریک به نمایش در خواهند امد. برای رفع این مشکل از چند نوع تکنولوژی مختلف  مانند BLC و WDR و … استفاده میشود.

back light compensation) BLC)

BLC یا back light compensation یکی از تکنولوژیهای مورد استفاده در دوربین مداربسته هست که به منظور ایجاد تعادل نور در تصاویر استفاده میشود

دوربین مداربسته BLC یکی از مکانیزم های اصلاح کننده این مشکل است. در این مکانیزم قسمت های پر نور تصویر نادیده گرفته میشوند. که در حقیقت با کنترل و کاهش نور پس زمینه امکان گرفتن تصویر در قسمت های کم نور تر تصویر به وجود خواهد امد.

HBLC یا HSBLC

HBLC مکانیزمی مشابه BLC است که در آن قسمت های پر نور در تصویر به صورت دیجیتال پوشانده می شوند تا از تاثیر آنها بر روی بقیه تصویر جلوگیری شود. این مکانیزم معمولا برای دوربین های پلاک خوان مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت BLC و WDR

عیب BLC نسبت به WDR این است که گرچه تصویر در قسمت های کم نور کمی بهتر خواهد شد اما تفاوتی را در قسمت های پرنور تصویر ایجاد نخواهد کرد و شما همچنان ضد نور موجود در تصویر را خواهید دید. با این حال به علت ساده و ارزان بودن این روش استفاده از آن بسیار رایجتر از WDR است.


گروه مهندسی هگتاب

عرضه کننده انواع دوربین مداربسته تبریز

مطلب قبلیدوربین مداربسته دید در شب
مطلب بعدیدوربین مداربسته WDR
درب اتوماتیک تبریز,دوربین مداربسته تبریز,کرکره برقی تبریز